Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2013/2014

 

Bal Pożegnalny klasy VI

 W dniu 5 czerwca 2014 roku o godzinie 16.00 w naszej szkole zebrali się uczniowie klasy Vi i zaproszeni uczniowie z klasy V rodzice oraz nauczyciele. Klasa VI zaprezentowała bardzo wzruszający a zarazem zabawny program skierowany jako podziękowanie do rodziców i nauczycieli. Było dużo wspomnień od początku nauki w szkole. Następnie klasa V pożegnała swoich starszych kolegów wierszami i piosenkami oraz miłymi prezentami. Po występie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów z klasy VI. Po poczęstunku klasa VI jeszcze raz zaprosiła wszystkich na przedstawienie – zabawną wersję „Romea i Julii”. A później był wspaniały tort i bardzo przyjemna wspólna zabawa.

 
12


ŚWIĘTO RODZINY W SP W HUCIE PODŁYSICY

3 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbyło się coroczne Święto Rodziny., na które zostali zaproszeni wszyscy Rodzice. Uczniowie klasy 0 – I przygotowani przez p. Henrykę Wiącek i z klas II – III przygotowani przez p. Barbarę strzelecka zaprezentowali wzruszający a zarazem zabawny program artystyczny poświęcony rodzicom. Po zakończeniu przedstawienia i krótkiej przerwie rozpoczął się „Szkolny Mam Talent”, który został zorganizowany przez uczniów klasy VI. Na scenie pojawiały się kolejne talenty. Był taniec, śpiew i gra na instrumentach muzycznych. Po wystąpieniu wszystkich kandydatów jury w składzie: p. Halina Suchenia, p. Małgorzata Drogosz i p. Barbara Strzelecka udało się na obrady. W tym czasie klasa VI zorganizowała zabawy i konkursy w których brali udział uczniowie i rodzice.

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsca przyznano:

- Julia Brożyna kl. V – skrzypce

- Konrad Kopacz kl. V – śpiew

- Grupa Teatralna z kl. VI w składzie: Agata Tomaszewska, Wiktoria Kopacz, Zuzanna Wiącek i Karol Wiącek w przestawieniu „Romeo i Julia”

II miejsca przyznano:

- Maria Wiącek kl. III – śpiew

- Aleksandra Wiącek kl. IV – taniec

- Jewgenia Baranowa kl. VI – śpiew

III miejsca przyznano:

- Patryk Wiącek kl. II – gra na keyboardzie

- Katarzyna Jabłko i Gabriela Agatowska  kl. V – Śpiew

Wyróżnienia przyznano:

- Natalia Kopacz i Zuzanna Brożyna kl. IV – śpiew

- Kinga Gawęcka kl. IV - recytacja

 

 
12
 

Jan Paweł II Święty

22 maja 2014 roku uczniowie klas IV – VI SP w Hucie Podłysicy uczcili pamięć naszego wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II, który 27 kwietnia 2014 roku został ogłoszony świętym. Przestawienie było bardzo wzruszające: wspomnienia o Karolu Wojtyle, jego wybór na papieża, pielgrzymki ulubione pieśni, jego śmierć a następnie beatyfikacja i kanonizacja. Całej historii naszego Papieża przedstawionej przez uczniów w skupieniu wysłuchała cała nasza szkoła. Program został przygotowany pod kierunkiem p. Haliny Sucheni.

 

 

Sukces Marii Wiącek i Marii Bery

w gminnym konkursie piosenki angielskiej „Baba Jaga Song” w Porąbkach

30 maja 2014 r. już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Porąbkach odbył się konkurs piosenki angielskiej „Baba Jaga Song”. Każda ze szkół z terenu gminy mogła zgłosić kandydatów w dwóch kategoriach; klasy I-III i IV-VI.

W konkursie naszą szkołę reprezentowały Maria Wiącek (kl. III), Maria Bera (kl. V) oraz Julia Brożyna (kl. V). Utwory w języku angielskim oceniło jury biorąc pod uwagę wrażenie estetyczne, emisję głosu, dykcję, ruch i obycie sceniczne, interpretację piosenek, fonetyczną i leksykalną poprawność śpiewanego tekstu.

W kategorii klas młodszych za interpretację piosenki „Count on me” Bruno Mars’a Maria Wiącek zajęła III miejsce. Z kolei Maria Bera w kategorii klas starszych za interpretację piosenki „Beautiful” Christiny Aguilery zdobyła I miejsce. Dziewczynki otrzymały dyplomy i okolicznościowe upominki. Do konkursu uczennice przygotowywała Urszula Wiącek.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Kiermasz Wielkanocny

6 kwietnia 2014 roku w kościele w Hucie Nowej odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez SP w Hucie Nowej. Uczniowie ze SP w Hucie Podłysicy przygotowali na ten dzień ozdoby wielkanocne: kolorowe pisanki, palmy wielkanocne, stroiki. Delegacje uczniów i opiekujących się nimi nauczycieli uczestniczyły w sprzedaży wystawionych na kiermaszu ozdób. Dochód z kiermaszu został przekazany na prace wykończeniowe przy kościele parafialnym w Hucie Nowej.

 

 

Sukcesy Agaty Tomaszewskiej z SP w Hucie Podłysicy

AGATA – Laureat Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego – zajęła I miejsce w powiecie, 7 w województwie.

- Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego.

- Brała także udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Jeżyka Angielskiego

28 marca 2014 roku na Gali Laureatów w Kielcach otrzymała Medal i Zaświadczenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty zwalniające ją z pisania sprawdzianu szóstoklasisty.

25 marca 2014 roku uczestniczyła w Gminnym Konkursie Recytatorskim „NotaBene” w Makoszynie. Została nominowana do eliminacji Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Kielcach w maju 2014 roku.

 

 

Powitanie Wiosny w SP w Hucie Podłysicy.

 21 marca 2014 roku wszyscy uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły wyszli barwnym korowodem na boisko szkolne, gdzie przy wesołym śpiewie piosenek i recytacji wierszy zostały spalone Marzanny – symbole zimy. Radość z powitania wiosny była tym większa, że pogoda była naprawdę wiosenna. Wszystkim dopisywał humor a spalone kukły dawały nadzieję, że zima naprawdę już nie wróci.

 

 

WIELKI SUKCES UCZENNICY KLASY VI AGATY TOMASZEWSKIEJ ZE SP W HUCIE PODŁYSICY

AGATA TOMASZEWSKA ZOSTAŁA LAUREATEM WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HUMANISTYCZNEGO.
JEST RÓWNIEŻ FINALISTKĄ WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZEGO. BRAŁA RÓWNIEŻ UDZIAŁ W II ETAPIE  WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JEZYKA ANGIELSKIEGO.

ZGODNIE Z REGULAMINEM AGATA BĘDZIE ZWOLNIONA ZE SPRAWDZIANU KLASY VI.

 

Dzień kobiet w S.P. w Hucie Podłysicy.

10 marca 2014 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Na scenie stanęli wszyscy chłopcy od klasy 0 do VI. Chłopcy pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Swój debiut miał Patryk Wiącek z klasy II, który po raz pierwszy zagrał na szkolnym występie na keyboardzie. Na zakończenie występów Patryk wraz z Konradem Kopaczem z klasy V zaśpiewali piosenkę zespołu Piersi pt. Balkonica. Panie otrzymały po tulipanie a dziewczynki od swoich kolegów dostały słodkie upominki. Akademię przygotowali : p. Barbara Strzelecka i p. Sebastian Satro

 

 Konkurs języka angielskiego w SP w Hucie Podłysicy

4 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs :” Fox2014” pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do konkursu przystąpiło: 5 uczniów w kategorii ”Kittens” dla klas III – IV i 5 uczniów w kategorii: „Bunnies” dla klas V – VI. Na wyniki konkursu musimy poczekać około 2 miesięcy. Uczniów przygotowała pani  Urszula Wiącek.

 


Konkurs plastyczny w naszej szkole.

W marcu 2014 roku chętni uczniowie z klas 0 – VI wzięli udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się Zuchu do maszyn w ruchu” organizowanego przez KRUS. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów w wyniku przeprowadzonych eliminacji laureatami etapu szkolnego zostali:

W I grupie wiekowej ( kl. 0 – 3)

1 miejsce -  Aleksandra Sala kl. III

2 miejsce – Bartosz Czernek kl. III

3 miejsce – Patryk Wiącek kl. II

 W II grupie wiekowej (kl. 4 – 6)

1 miejsce – Dawid Pawlik kl. V

2 miejsce – Kinga Kopacz kl. IV

3 miejsce – Natalia Kopacz kl. IV

 

 

 

Wieści z Huty Podłysicy

1 marca 2014 roku grupa uczniów z klasy V i VI uczestniczyła w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich. Wykład poprowadził dr. Ryszard Śmietanka – Kruszelnicki, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN. Na uroczystości z naszej szkoły udali się: z klasy VI – Wiktoria Kopacz, Zuzanna Wiącek, Jewgenia Baranowa i Agata Tomaszewska wraz ze  swoją mamą oraz z klasy V  - Katarzyna Jabłko, Julia Kot i Konrad Kopacz. Uczniowie przebywali pod opieką p. Barbary Strzeleckiej.

 

 

FERIE W SP W HUCIE PODLYSICY

Ferie zimowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły rozpoczęły się 1 lutego wspaniałym balem karnawałowym. 4 lutego 2014 roku chętni uczniowie mogli wziąć udział w „szkolnym maratonie filmowym” który zorganizowały panie: Wioleta Wiącek, Małgorzata Drogosz i Henryka Wiącek.

5 lutego 2014 roku grupa ponad 20 uczniów pod opieką pani Haliny Suchenia i pana Sebastiana Satro pojechała na basen na Rawszczyznę do Ostrowca Świętokrzyskiego. Większość dzieci systematycznie od początku roku szkolnego jeździ na basen do Baćkowic. W ramach feryjnego wyjazdu dla odmiany uczniowie pojechali do Ostrowca.

W drugim tygodniu ferii zimowych, w środę 12 lutego 2014 roku do naszej szkoły przybyła grupa pań ze Spółdzielni Socjalnej „Pod Jodłami”. Która w czasie ferii zimowych realizowała zadanie pod hasłem: „ Dbaj o własne wykształcenie, nie popadaj w uzależnienie” , sponsorowane przez Urząd Gminy Bieliny. Zadanie publiczne pod wyżej wymienionym tytułem polegało na organizacji zajęć warsztatowych dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Bieliny
O godzinie 9.00 przybyli do szkoły chętni uczniowie, mieli spotkanie ze strażakami – ochotnikami ze Straży Pożarnej w Bielinach. Odbyła się rozmowa na temat bezpieczeństwa i zachowań podczas pożaru. Następnie od godziny 10 do 13.00 były przeprowadzone warsztaty a w nich m.in. : tworzenie różnorodnych figurek z masy solnej, wykonywanie ozdób z bibuły, ozdabianie szkła metodą decoupage oraz malowanie obrazków na szkle. Po wykonaniu ozdób uczniowie mogli je zabrać ze sobą. Na zakończenie, głownie na najmłodszych uczestników warsztatów czekała miła niespodzianka – dmuchana zjeżdżalnia, która sprawiła dzieciom wiele radości.

Tego dnia przybyli do szkoły uczniowie przebywali pod opieką nauczycielek: p. Urszuli Wiącek i p. Barbary Strzeleckiej.

 
12DZIEN BABCI I DZIADKA NA ZABAWIE CHOINKOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W HUCIE PODŁYSICY

 1 lutego 2014 roku do naszej szkoły przybyli babcie i dziadkowie, rodzice oraz wszyscy uczniowie i nauczyciele. Dokładnie o godzinie 11. 00 na scenie stanęły dzieci z klasy 0 – I przygotowani przez p. Henrykę Wiącek. najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali zabawny montaż słowno - muzyczny dla babć i dziadków. Za babcię wcieliła się uczennica klasy I Marysia Pawlik a dziadkiem  był Karol Wiącek z klasy IV. Była również młoda para: Kasia Dudzic i Kacper Sala z klasy I. Po scenie spacerowali też „ rodzice” z dzieckiem w wózeczku. Po klasach o – I wystąpiły klasy II – III przygotowane przez p. Barbarę Strzelecka. Dzieci skierowały do swych babć i dziadków bardzo poważne słowa mówiące o wdzięczności i miłości na zakończenie wszyscy widzowie a szczególnie babcie i dziadkowie w prezencie obejrzeli jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów z klas Iv – Vi. Po przedstawieniach glos zabrała p. dyr., Marzena Pindral, która złożyła babciom i dziadkom życzenia z okazji ich święta. Następnie dziadkowie udali się do Sali klasy przedszkolnej gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na parterze natomiast rozpoczęła się wspaniała zabawa, która prowadził DJ. Wszyscy wspaniale się bawili ale w połowie balu czekała ich jeszcze niespodzianka. Na salę przybyła przemiła pani w kolorowej czapeczce i zaczęły się konkursy, skecze i wspólna zabawa, w której brały udział nie tylko dzieci ale również rodzice i nauczyciele. Były również nagrody. Cała sala bawiła się tak wspaniale ze prawie wszyscy wytrwali do końca balu. To było wspaniałe święto które rozpoczęło dla naszych dzieci ferie zimowe.

 
12

 

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W KOŚCIELE W HUCIE NOWEJ

12 stycznia 2014 roku po Mszy Świętej o godzinie 10, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucie Podłysicy przedstawili dla przybyłych do kościoła parafian jasełka bożonarodzeniowe. Jasełka pod hasłem „Nie było miejsca dla Ciebie…”, obejrzało bardzo liczne grono ludzi, którzy pozostali po Mszy Świętej, by przeżyć jeszcze raz tajemnicę narodzenia Pana Jezusa. Jasełka przygotowały: pani Halina Suchenia i Barbara Strzelecka.

 

VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w SP w Hucie Podłysicy.  Jasełka.

17 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek oraz Jasełka. Punktualnie o godzinie 10 . 00 w murach naszej szkoły zaczęły rozbrzmiewać kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów przybyłych ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Bieliny. Z każdej szkoły wystąpiło po 2 uczniów. Na zakończenie przeglądu zaśpiewały uczennice z naszej szkoły: Jewgenia Baranowa z Klasy VI i Maria Bera z klasy V. cały koncert był piękny i wprowadził licznie zebrane grono widzów w podniosły świąteczny nastrój. Po przeglądzie na scenie pojawili się aktorzy z naszej szkoły – uczniowie z klas IV – VI i zaprezentowali przepiękne i wzruszające jasełka pod hasłem  „ Nie było miejsca dla Ciebie…”. Gra aktorów była fantastyczna i niesamowita. Widowisku dodawały uroku efekty świetlne oraz tajemnicza mgła. W jasełkach nie zabrakło też kolęd śpiewanych między innymi przez Julie Brożynę z klasy V i Zuzannę Wiącek z klasy VI oraz śpiewanych przez chór. Do kolęd przygrywały: Julia Brożyna na skrzypcach oraz opiekun SU p. Barbara Strzelecka na gitarze oraz Konrad Kopacz z klasy V na flecie. Po jasełkach wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali od p. dyr. Marzeny Pindral upominki świąteczne a opiekunowie uczniów pamiątkowe dyplomy. Następnie wszyscy uczniowie jak i przybyli goście oraz rodzice i nauczyciele udali się na wigilijny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Jasełka zostały przygotowane przez p. Halinę Suchenia i p. Barbarę Strzelecką.

 
12

 

Wigilia szkolna w SP w Hucie Podłysicy

19 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbyła się wigilia ogólnoszkolna. W porze obiadowej uczniowie z poszczególnych klas otrzymali przygotowane przez kuchnię w SP w Hucie Nowej potrawy wigilijne, które zabrali do swoich sal. Tam uczniowie wraz z wychowawcami dzielili się opłatkiem i spożyli wigilijne dania. Następnie wszyscy spotkali się w jednej sali gdzie odbył się szkolny koncert kolęd. Śpiewał kto chciał: solo, w duecie, całą klasą, śpiewali nauczyciele, śpiewali mali i duzi.   

 


Odwiedziny świętego Mikołaja w SP w Hucie Podłysicy

6 grudnia 2013 roku do naszej szkoły zawitał niezwykły gość – Święty Mikołaj! Dzieci od rana z niecierpliwością czekały na jego przybycie. Na powitanie wspaniałego gościa uczniowie z klasy 0  - I przygotowani przez p. Henrykę Wiącek, zaśpiewali wesołe piosenki o Mikołaju i wyrecytowali z przejęciem wyuczone wierszyki. Następnie Mikołaj przy pomocy Śnieżynek zaczął rozdawać dzieciom słodkie upominki. Każde dziecko siadało Mikołajowi na kolanach, chwilę z nim rozmawiało, całowało w brodę i dostawało paczkę. Niektóre z nich, szczególnie te najmłodsze, były bardzo przejęte. Na koniec Mikołaj poprosił wychowawczynie z klas 0 – IV. Panie tez dostały od niego słodki upominek ale musiały zaśpiewać czy powiedzieć wierszyk. Wszystkie dzieci widząc swoje panie całujące Mikołaja w brodę śmiały się w głos! Na zakończenie wizyty Mikołaj zrobił sobie wspólne zdjęcie z dziećmi.

 


Szkolne Andrzejki w Hucie Podłysicy

28 listopada 2013 roku w SP w Hucie Podłysicy odbyła się jak co roku zabawa andrzejkowa. Na początku w klasach  0 – III i IV – VI odbyły się zabawne wróżby andrzejkowe. Było ustawianie butów, przebijanie serca z imionami dziewczyn i chłopców, wróżby z pierścionkiem i igłą itp. Po wróżbach, które sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły nastąpiły tańce. Dzieci młodsze bawiły się w sali przedszkolnej, natomiast starsze na parterze. Wśród tańczących wyróżniali się uczniowie z klasy I i II a wśród nich: Kasia Dudzic, Malwina Bilman, Hubert Róg i Patryk Wiącek .

 


I  MIEJSCE DLA SP W HUCIE PODŁYSICY W KONKURSIE PLASTYCZNYM „ZABYTKI NA TERENIE ŚWIĘTOKRZYSKIEGO PARKU NARODOWEGO”  

  W październiku 2013 roku Świętokrzyski Park Narodowy ogłosił konkurs plastyczny dla klas I – III.  Temat klasy I to „Świętokrzyski Park Narodowy w różnych porach roku” – rysunek wykonywany kredkami ołówkowymi lub pastelami. Temat klasy II to „Zwierzęta Świętokrzyskiego Parku Narodowego” – malowanie farbami. Temat klasy III to „Zabytki na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego” – wydzieranka.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 12 uczniów: z klasy I Kasia Dudzic, z klasy II – Patryk Wiącek, Paweł Czernek, Michał Brożyna, Julia Kopacz, Kevin Iwan, Bartosz Brożyna, Adrian Gawęcki, Adrian Sala i z klasy III – Agnieszka Banowska, Aleksandra Sala i Bartosz Czernek.

Prace dzieci zostały opisane i wysłane do Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie przez wychowawczynie klas II – III p. Barbarę Strzelecka.

 W dniu 20.11.2013 roku do naszej szkoły przyjechało dwóch przedstawicieli parku, którzy przywieźli nam miła wiadomość. Okazało się, że I miejsce w konkursie plastycznym zdobyła uczennica klasy III Aleksandra Sala. Ola w nagrodę otrzymała aparat fotograficzny, plecak i piłkę oraz dyplom.