Rok szkolny 2012/2013

rok szkolny 2012/2013

 

  W dniu 01.09.2012 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

 


27 wrzesnia 2012 r  uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym turnieju w bielińską grę internetową pt. " Magiczne przygody na szlaku świętokrzyskich legend", który odbył się w Szkole Podstawowej w Hucie Nowej.

 


 
W dniu 1 pazdziernika uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Chłopaka.

 


W dniu 12 października 2012 roku  uczniowie naszej szkoły brali udział w  uroczystej   akademii  z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 26 października 2012 roku odbyło się ślubowanie klasy I.

 


30 października 2012 roku  w naszej szkole odbył się teatrzyk kukiełkowy " Jaś i Małgosia".

 W dniu 12 listopada  2012 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Niepodległości Polski.

 


29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.

 


12 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbył się VI Przegląd Kolęd i Pastorałek.

 
12


12 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli - Urszuli Wiącek, Wiolety Wiącek, Barbary Strzeleckiej, Henryki Wiącek wykonali prezentację słowno-muzyczną dla wszystkich babć i dziadków.

 Na przełomie grudnia i stycznia uczniowie  z naszej szkoły przeprowadzili akcję zbiórki drobnych monet 1,2,5-groszowych w ramach akcji ,,Góra Grosza’’

W styczniu , tuż po feriach zimowych, monety zostały zliczone i zapakowane do paczki.

Zebrano 10934 monet , których wartość wynosiła 215 zł 53 grosze. Zapakowana paczka ważyła 20 kg i została zabrana przez kuriera do Fundacji ,,Nasz Dom’’. Zbiórką pieniędzy zajmował się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY

ZA ZAANGAŻOWANIE W ZBIÓRKĘ PIENIENIĘDZY


 W czwartek dnia 07.02.2013r. tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się tłusty czwartek. Uczniowie klasy V i VI wraz z nauczycielami zorganizowali tradycyjne wypiekanie faworków.

   Walentynki w SP w Hucie Podłysicy

   Jak co roku w naszej szkole zostały zorganizowane Walentynki szkolne.  Przez cały tydzień na korytarzu szkolnym było wystawione ,, pudełko walentynkowe ‘’, do którego wszyscy chętni wrzucali swoje,, walentynki” . W poniedziałek 11 lutego wszyscy  uczniowie i nauczyciele spotkali się w sali przedszkolnej a uczennice z klasy VI rozdawały kartki. Wszyscy świetnie się bawili, było moc śmiechu i żartów. Najwięcej walentynek zebrały uczennice z klasy III (Zuzia Brożyna -27 i Natalia Kopacz – 26 ), a najwięcej całusów dostali Kuba Kopacz i Bartek  Piorek z klasy III  oraz Michał Pakuła z klasy VI. Na zakończenie odbyła się krótka, ostatnia przed Wielkim Postem dyskoteka.

 DZIEŃ KOBIET W SZKOLE PODSTAWOWEJ W HUCIE PODŁYSICY

8 marca 2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Na scenie stanęli wszyscy chłopcy od klasy „0” do klasy Vi. Uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawy i pouczający program artystyczny skierowany do kobiet i mówiący o kobietach. Największe uznanie widowni i ogromne brawa otrzymało trio chłopców z klasy IV – Konrad Kopacz, Dawid Pawlik i Bartosz Koziór. Chłopcy wspaniale zaśpiewali piosenkę pt. „Ona tańczy dla mnie”. Na zakończenie były oczywiście życzenia i wyśpiewane 100 lat  dla wszystkich kobiet, a następnie chłopcy z klas IV – VI uroczyście wręczyli wszystkim paniom i koleżankom po tulipanie i słodkim upominku. Chłopców do występów przygotowała opiekunka SU – p. Barbara Strzelecka.

 22 maja 2013 roku był w naszej szkole wielkim dniem!. Uczniowie z klasy IV: Gabrysia Agatowska i Dawid Pawlik przygotowani przez p. Wioletę Wiącek, po raz pierwszy w historii naszej szkoły zdobyli I miejsce w Gminnym konkursie matematycznym „Czar Par”

 

7 czerwca 2013 roku klasa VI w składzie: Ania Agatowska, Klaudia Bilman, Paulina Chlewicka, Maciej Ożarowski, Michał Pakuła i Sylwia Sala wystąpili po raz ostatni w murach naszej szkoły w przygotowanym zabawnym programie pt. „Kocham Cię szkoło” wzorowanym na telewizyjnej wersji „Kocham Cie Polsko”. Program przygotowany pod kierunkiem wychowawcy klasy p. Urszuli Wiącek prowadziła uczennica klasy V – Agata Tomaszewska. Zarówno uczniowie klasy VI jak i zaproszonej klasy V a także nauczyciele i rodzice świetnie się bawili. Było to humorystyczne pożegnanie z klasą VI. Po przedstawieniu klasa V pożegnała swoich kolegów wzruszającymi słowami i upominkami a na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy VI.

 17 czerwca 2013 roku w naszej szkole spotkało się bardzo lincze grono mam i kilku tatusiów, którzy przybyli na przedstawienie z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka czyli nasze szkolne „Święto Rodziny”. Uczniowie z klas 0 – I zostali przygotowani przez p. Henrykę Wiącek natomiast z klas II – III przez p. Barbarę Strzelecka. Dziewczyny ze starszych klas pomagały przy śpiewaniu piosenek a Agata Tomaszewska i Zuzia Wiącek z klasy V przygrywały na gitarach. Przybyli rodzice byli bardzo wzruszeni a dzieci przejęte swoimi występami. 


 

20 czerwca 2013 roku klasy Ii – III wraz z wychowawcą p. Barbarą Strzelecką zorganizowały sobie klasowego grilla. Dzieci przyniosły kiełbaski chleb i napoje. Przy pieczeniu bardzo pomagał nam Dawid Pawlik z klasy IV, za co klasa II – III serdecznie podziękowała mu częstując go sowicie upieczonymi kiełbaskami.

 

28 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, które poprowadziła p. dyrektor Marzena Pindral. O godzinie 8.00 nasi uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele w Hucie Nowej a następnie o 9.15 rozpoczęło się rozdawanie nagród i świadectw. Do najlepszych uczniów opuszczających naszą szkole nalezą: Ania Agatowska, Paulina Chlewicka i Michał Pakuła, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Najlepsza nasza uczennica Agata Tomaszewska z klasy V otrzymała już po raz drugi świadectwo ze średnia 6.0. wszystkie dzieci po otrzymaniu świadectw i wielu nagród oraz dyplomów z radością udały się do domu na wyczekiwane wakacje.