Rok szkolny 2014/2015


INFORMACJA O UROCZYSTYM ROZPOCZĘCIU ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 01.09.2015 r.

godz. 8.00 - Msza Św. w Kaplicy p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Hucie Nowej

godz. 9.15 - Inauguracja nowego roku szkolnego w budynku szkoły

Serdecznie zapraszamy Przedszkolaki oddziału przedszkolnego (3-4 latki), Uczniów klas O-VI oraz Rodziców.


 

Uwaga uczniowie i rodzice SP w Hucie Podłysicy

Wakacje ze szkołą :)))


W okresie wakacyjnym SP w Hucie Podłysicy proponuje następującą  ofertę wakacyjną.

  1.       
  2.       1. Wyjazd do Bałtowa i Krzemionek Opatowskich w dniu 8 lipca 2015r. Koszt 70 zł.
Wpłata za wycieczkę w dniu 1 lipca i 6 lipca od godziny 9.00-10.00 w szkole.

Kontakt Pani Halina Suchenia tel. 666-092-045

 

  1. 2. Wyjazd do Kurozwęk w dniu 6 sierpnia 2015r. Koszt wyjazdu 31 zł (zwiedzanie pałacu, safarii, ognisko – kiełbasa we własnym zakresie).

Wpłata za wycieczkę w dniu 31 lipca i 3 sierpnia od godziny 9.00-10.00 w szkole.

Kontakt Pani Halina Suchenia tel. 666-092-045

 

  1. 3. Noc w szkole – 24 sierpień. Od godziny 17.00 zajęcia na terenie szkoły z noclegiem.

Należy zabrać śpiwór + prowiant na kolację.


  1. 4. Wyjazd do Kurozwęk w dniu 18 lipca dla rodziców i innych mieszkańców Huty Podłysicy. Koszt wyjazdu 25 zł. Zabieramy swój prowiant: produkty na grill, napoje, talerzyki, szklanki, sztućce. Zgłoszenia u dyrektora szkoły pod numerem tel. 508-529-062 w okresie od 29 czerwca  do 05 lipca i w dniu 16 lipca.


 

Wakacyjna wycieczka dzieci do Krzemionek i Bałtowa

8 lipca 2015 roku, z inicjatywy nauczycieli ze SP w Hucie Podłysicy, chętni uczniowie pojechali na całodniową wycieczkę do Krzemionek i Bałtowa. Opiekunami grupy były panie Halina Suchenia i Barbara Strzelecka. Grupa 34 uczniów i 3 opiekunów na początku zwiedziła Rezerwat Krzemionki w gminie Bodzechów. Następnie wszyscy pojechali do JuraParku w Bałtowie, gdzie wraz z przewodnikiem obejrzeli rekonstrukcje ponad 70 dinozaurów. Następnie zwiedzający udali się do Muzeum Jurajskiego gdzie można zobaczyć skamieniałości z Polski a także wielu egzotycznych miejsc na świecie. Po zwiedzeniu muzeum wszyscy podziwiali w Oceanarium ogromne istoty jakie żyły miliony lat temu w głębinach wodnych. Po spotkaniu z wodnymi gigantami nastąpiło jeszcze bardziej emocjonujące spotkanie – w Kinie 5D. Pełni wrażeń, niektórzy trochę wystraszeni ale wszyscy zadowoleni pojechali amerykańskim Schoollbusem wraz z przewodnikiem na bałtowskie safari. Tu wszyscy podziwiali wspaniałe jelenie, muflony, bydło szkockie, wielbłądy, strusie, daniele, lamy, bizony itd. Po zwiedzeniu Zwierzyńca Bałtowskiego grupa udała się do Dolnego Zwierzyńca, gdzie można zobaczyć świat ptaków i małych ssaków. Po spotkaniu ze zwierzętami nastąpiła chwila odpoczynku przeznaczona na posiłek i kupienie pamiątek. A potem czekała na dzieci kolejna dawka emocji – ponad godzinna zabawa w parku rozrywki. Uczestnicy mogli tam bez ograniczeń korzystać z dostępnych atrakcji takich jak: karuzele, zjeżdżalnie, pociągi itp. Około godziny 17 nastąpił powrót do domu. Dzieci, choć zmęczone, były zadowolone i pełne wrażeń.

Organizatorem wycieczki była firma „FrankoTravel” pana Huberta Brożyny z Huty Podłysicy. Wszyscy uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują panu Brożynie za zorganizowanie tej wyprawy.

 

 
12
                                                                                                                                                                

 

Uroczyste zakończenie roku szkonego 2014/2015

Nadszedł dla uczniów tak wyczekiwany czas wakacji. W uroczystej atmosferze oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Dyrektor szkoły Marzena Pindral powitała przybyłych gości: pana radnego Krzysztofa Pawlika, obecnych rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Posumowała kończący się rok szkolny, podziękowała wszystkim za ciężką pracę oraz za pomoc rodziców na rzecz szkoły. Następnie wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy za osiągnięcia sportowe, listy gratulacyjne dla rodziców klas VI oraz nagrody książkowe dla najzdolniejszych uczniów. W klasie VI świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali: Dawid Pawlik ze średnią 6.0 oraz Katarzyna Jabłko, Gabriela Agatowska, Maria Bera i Julia Brożyna. Z klasy V najlepsze świadectwa otrzymali: Kinga Kopacz ze średnią 5.9 oraz Aleksandra Wiącek, Maria Wiącek i Weronika Koziór. W klasie IV najlepszą średnią otrzymali Maria Wiącek i Bartosz Pawlik. W klasie III nagrody książkowe za najlepsze oceny otrrzymał Patryk Wiącek a w klasie II Maria Pawlik. W klasie I, "O" oraz w przedszkolu upominki książkowe otrzymały wszystkie dzieci.

Absolwentom życzymy wiele sukcesów w nowej szkole a wszystkim spokojnego wypoczynku, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 
12Lekcja przyrody z Towarzystwem Przyrodniczym Bocian

16 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyła się bardzo ciekawa lekcja przyrody zorganizowana przez Towarzystwo Przyrodnicze „ Bocian”, które realizuje projekt edukacyjny pt.

„Pola tętniące życiem – kampania edukacyjna na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym”.

Uczniowie poznali piękno i różnorodność krajobrazu,  biologię  gatunków związanych z terenami rolniczymi oraz poznali nieszkodliwe dla przyrody sposoby gospodarowania.


To od nas zależy dalszy los ginących już na zachodzie Europy gatunków związanych z ekstensywną gospodarką rolną. Nasze pola, łąki, rzeki, pagórki  rzeczywiście tętnią życiem – zadbajmy o to życie.

 

 

Rajd edukacyjny „Na tropie tajemnic bielińskiego zakątka”

11 czerwca 6-osobowa reprezentacja uczniów klasy szóstej i piątej pod opieką pani Urszuli Wiącek wzięła udział w rajdzie edukacyjnym połączonym z konkursem wiedzowym dotyczącym przyrody i historii „Małej Ojczyzny” .  Organizatorem rajdu był pan Andrzej Drogosz prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Bielin.

Nasi uczniowie wędrowali po najbliższej okolicy wspólnie z reprezentacjami uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Bieliny.  Rajd został przeprowadzony na 9-cio kilometrowej trasie ścieżki edukacyjnej wytyczonej w ramach projektu PO KL „Na tropie tajemnic bielińskiego zakątka”.

Konkurs wiedzowy z historii i przyrody „Małej Ojczyzny” i samej ścieżki edukacyjnej odbył się w plenerze, zaś wszyscy biorący w nim udział otrzymali wartościowe upominki. Na zakończenie marszu wszyscy zostali zaproszeni na pyszny obiad.

 
12


Nauka Pływania

Przez cały rok szkolny 2014/2015 wszyscy chętni uczniowie z  klas I – VI pod opieką  Pana Sebastiana Satro i Pani Haliny Suchenii wyjeżdżali  na basen  do Baćkowic. Tam pod opieką instruktorów uczyli się różnych technik pływania. Uczniowie, którzy w poprzednim roku wyjeżdżali na basen doskonale radzą  sobie w wodzie, a młodsi  uczyli się od podstaw nauki pływania.

Wszyscy chętnie brali udział w zajęciach. W przyszłym roku planujemy kontynuację nauki pływania. 
12

Rajd do Świętej Katarzyny i na Święty Krzyż

9 czerwca uczniowie klas IV-VI pod opieką Pana Sebastiana Satro oraz Pań Moniki Prochoń, Urszuli Wiącek i Małgorzaty Drogosz wybrali się na rajd do Świętej Katarzyny. Chociaż na początku aura nie zapowiadała się obiecująco i baliśmy się, że zaskoczy nas burza, to na trasie okazało się, że nie było się czym martwić. Nikt nie marudził i każdy starał się dotrzymać kroku najbardziej wprawnym piechurom.

W Świętej Katarzynie mogliśmy skosztować pysznych lodów albo rurek z kremem. I choć na koniec nie obyło się bez niespodzianki, to wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to był bardzo udany dzień. 

Klasa II i III pod opieką pani Haliny Suchenia i Henryki Wiącek poszła na rajd na Swięty Krzyż. Po drodze uczniowie zatrzymali się w Hucie Szklanej w "Babo-Jagowie" gdzie spotkali zbója Madeja, czarownice, odwiedzili domek na kurzej stopce, oraz domek Jasia i Małgosi. Przeszli również przez tunel strachu. Następnie kolejką wjechali na Święty Krzyż. Zwiedzili klasztor a z platformy na gołoborzu podziwiali panoramę okolicy.


Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły z rajdu.

 
12
 

 


III miejsce Dawida Pawlika w V Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego

3 czerwca w Szkole Podstawowej w Lechowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas szóstych. Uczeń naszej szkoły Dawid Pawlik zajął  III miejsce spośród szkół z terenu gminy Bieliny.

Naszą szkołę  reprezentowały także Maria Bera i Julia Brożyna, które również bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami konkursowymi.

Gratulujemy Dawidowi miejsca na podium, zaś wszystkim  życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 

 

Święto Rodziny w SP w Hucie Podłysicy

1 czerwca 2015 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Rodziny. O  godzinie 10 na scenie stanęły dzieci z przedszkola, a później z klasy O-I, II-III oraz dziewczyny z klas IV-VI. Zebrani licznie na widowni rodzice mogli posłuchać pięknych wierszy i wzruszających piosenek o mamie, tacie i o dzieciach. Wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale. Po akademii odbyła się prawdziwa „Majówka rodzinna”. Przy boisku szkolnym rodzice rozpalili ognisko i piekli dla dzieci kiełbaski i ziemniaki. Nie zabrakło słodyczy i napoi. W międzyczasie na boisku rozegrane zostały mecze siatkówki i piłki nożnej, w których brali udział również rodzice a najmłodsze dzieci bawiły się na placu zabaw pod opieką rodziców i nauczycieli.

 

 

BAL POŻEGNALNY KLASY VI

28 maja odbyło się uroczyste zakończenie szkoły podstawowej uczniów klasy VI. Wraz z wychowawcą Urszulą Wiącek uczniowie przygotowali ciekawą scenkę przedstawiającą spotkanie absolwentów szkoły po latach. Program ten był formą podziękowania nauczycielom i rodzicom za wszystkie starania, które włożyli w ich wychowanie i edukację. Następnie klasa V pożegnała swoich kolegów przedstawiając wzruszający montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło także miłego upominku dla wszystkich szóstoklasistów.

Po części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor Marzena Pindral, która pogratulowała wszystkim udanego występu. To klasa o wielu uzdolnieniach. Klasa, o której na pewno dobrze będziemy słyszeć w gimnazjum, bo tak zapisała się w historii naszej szkoły. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów klasy szóstej. Kolejnym punktem była prezentacja przygotowana przez wychowawcę – „Warto wracać do wspomnień ze szkolnych lat, gdyż są one jak perły na dnie duszy”.

Szóstoklasiści bawili się fantastycznie wykorzystując w pełni każdą minutę tego wyjątkowego dla nich czasu.

 


Lekcja z policjantem

26 maja 2015 roku uczniowie i nauczyciele mieli niezwykłe spotkanie z policjantami i ich podopiecznym – psem Jasperem. Na widowni na boisku szkolnym wszystkie dzieci od klasy przedszkolnej do klasy Vi oraz ich opiekunowie mogli podziwiać wspaniały pokaz tresury psa policyjnego. Pies Jasper był bardzo posłuszny i pokazał jaki jest sprawny, szybki i silny. Wszyscy widzowie byli zachwyceni tym widowiskiem, a bardziej odważni wzięli udział w pokazie, jak należy zachować się podczas ataku obcego psa.

Uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły składają serdeczne podziękowania panu Krzysztofowi Pawlikowi i panu Mariuszowi Pawłowskiemu za przybycie do naszej szkoły i pokazanie jak wygląda praca z psem policyjnym.

1 czerwca w Dzień Dziecka uczniowie naszej szkoły przekazali na ręce pana Krzysztofa Pawlika-opiekuna psa Jaspera, worek karmy.

 

 
12


Sprawdziany kompetencji trzecioklasistów OBUT i piątoklasistów DUMa

19 maja trzecioklasiści i piątoklasiści naszej szkoły zdawali ogólnopolskie sprawdziany umiejętności. Uczniowie klas trzecich przystąpili do badania kompetencji trzecioklasistów OBUT - Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasisty.

Piątoklasiści zaś do badania kompetencji piątoklasistów DUMa - Diagnoza Umiejętności Matematycznych. W części z języka polskiego były to zadania sprawdzające rozumienie czytanego tekstu ujęte w formę zarówno wyboru odpowiedzi, jak i zredagowania krótkiej wypowiedzi pisemnej. Z matematyki zaś sprawdzane były kompetencje z obszaru sprawności rachunkowej, wyobraźni geometrycznej oraz umiejętność rozwiązywania różnego typu zadań tekstowych.

Badania pokażą mocne i słabe strony uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki, pomogą nauczycielom lepiej planować dalszą pracę z uczniami, sprawdzą, umiejętności rozumowania, myślenia strategicznego, argumentowania, wnioskowania czy dokonywania interpretacji.

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX”

W marcu bieżącego roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Łącznie w dwóch kategoriach wiekowych z testem zmagało się 11 uczniów. Najlepszy dobry wynik w skali stanikowej zdobyła uczennica klasy V Aleksandra Wiącek. Warto podkreślić, że Olę obowiązywała taka sama skala trudności testu jak uczniów klasy szóstej. Za swój trud i pracę włożoną w przygotowania uczennica otrzymała dyplom i upominek od organizatorów konkursu.

Drugie zaszczytne miejsce zajęła uczennica klasy szóstej Maria Bera, trzecie zaś uczennica klasy piątej Zuzanna Brożyna. Dziewczynki także pisały w kategorii Bunnies.

Gratulujemy miejsc na podium i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałym uczniom biorącym udział w konkursie również gratulujemy uzyskania dobrych not i  życzymy wytrwałości w nauce.

 

Integracyjny wyjazd dzieci z punktu przedszkolnego do Kielc

14 maja 2015 roku dzieci z przedszkola oraz z klasy „O” , I i II pojechały na całodniowa wycieczkę do Kielc. Po drodze dosiadły się do nas dzieci z przedszkola ze SP w Porąbkach. Na miejscu cała grupa mogła zobaczyć jak funkcjonuje Państwowa Straż Pożarna w Kielcach. Dzieci zobaczył specjalistyczny sprzęt gaśniczy, umundurowanie strażaków nawet mogły wsiąść do wozu strażackiego. Po spotkaniu ze strażakami cała grupa udała się do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” gdzie dzieci zobaczyły przedstawienie pt: ”Czerwony Kapturek” a następnie uczestniczyły w warsztatach małego aktora, gdzie świetnie bawiły się wraz z panią- aktorką grającą Czerwonego Kapturka. Po przedstawieniu spacerując ulicami Kielc grupa doszła do bawialni „AQQ” gdzie wszyscy spędzili na szalonej zabawie prawie dwie godziny. Trochę zmęczone ale bardzo zadowolone i pełne wrażeń dzieci wróciły do swoich domów po godzinie 15.00.

 
12

Obchody Święta Konstytucji

Uczniowie naszej szkoły każdego roku biorą udział w obchodach Narodowego Święta Konstytucji. Uroczysta lekcja historii rozpoczęła się od wiersza o pięknie naszej ojczyzny i odśpiewania kliku zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie z kl. IV-VI starali się przekazać młodszym kolegom w przystęp