Rok szkolny 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W SP w Hucie Podłysicy

24 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie 8.00 uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli we  Mszy Świętej w Kościele w Hucie Nowej. O godzinie 9.15 rozpoczęła się uroczystość w szkole. Głos zabrała p. dyr.. Marzena Pindral która podziękowała wszystkim za cały rok pracy. Następnie zostały rozdane świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe dla uczniów, którzy na świadectwie mieli same piątki. Do najlepszych uczniów należą: Kinga Kopacz, Aleksandra Wiącek i Maria Wiącek z kl VI, w klasie V nagrodę książkową za same oceny bardzo dobre otrzymała Maria Wiącek a w kl IV Patryk Wiącek. W klasie III nagrody książkowe otrzymała Maria Pawlik, Martyna Bilman, Malwina Bilman i Katarzyna Dudzic. Z klasy II nagrody książkowe otrzymali: Julia Dziedzic, Katarzyna Kot, Łukasz Wiącek, Andżelika Kowalczyk, Franciszek Brożyna, Maciej Brożyna. W klasie I , „0” oraz w przedszkolu książki otrzymały wszystkie dzieci. Pani dyrektor wręczyła podziękowania rodzicom uczniów klasy VI. Na zakończenie p. dyrektor podziękowała pracownikom i rodzicom za całoroczną pracę a uczniom za osiągnięte wyniki i życzyła wszystkim zasłużonego odpoczynku. Po tej części uroczystości uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami i otrzymali świadectwa szkolne.

 
12

 

Święto Rodziny w SP w Hucie Podłysicy

6 czerwca 2016 jak co roku w naszej szkole obchodzone było Święto Rodziny, czyli Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka. Do szkoły przyszli zaproszeni przez dzieci rodzice, którzy mogli obejrzeć wspaniałe przedstawienie z okazji ich święta. Dzieci z przedszkola, klas 0 – III oraz dziewczyny z klas IV – Vi zaprezentowali piękne wiersze, piosenki i tańce i grę na instrumentach zebranym widzom występ bardzo się podobał. Po przedstawieniu rodzice zostali zaproszeni przez p. dyr. Marzenę Pindral na słodki poczęstunek. Akademia została przygotowana przez p. Katarzynę Szczepaniak, p. Barbarę Strzelecka i p. Henrykę Wiącek

 
12

BAL POŻEGNALNY KLASY VI

11 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie szkoły podstawowej uczniów klasy VI. Wraz z wychowawcą Haliną Suchenią uczniowie przygotowali ciekawą scenkę.  Program ten był formą podziękowania nauczycielom i rodzicom za wszystkie starania, które włożyli w ich wychowanie i edukację. Następnie klasa V pożegnała swoich kolegów przedstawiając wzruszający montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło także miłego upominku dla wszystkich szóstoklasistów.

Po części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor Marzena Pindral, która pogratulowała wszystkim udanego występu.  Następnie wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów klasy szóstej.

Szóstoklasiści bawili się fantastycznie wykorzystując w pełni każdą minutę tego wyjątkowego dla nich czasu.24 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie 8.00 uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli we  Mszy Świętej w Kościele w Hucie Nowej. O godzinie 9.15 rozpoczęła się uroczystość w szkole. Głos zabrała p. dyr.. Marzena Pindral która podziękowała wszystkim za cały rok pracy. Następnie zostały rozdane świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe dla uczniów, którzy na świadectwie mieli same piątki. Do najlepszych uczniów należą: Kinga Kopacz, Aleksandra Wiącek i Maria Wiącek z kl VI, w klasie V nagrodę książkową za same oceny bardzo dobre otrzymała Maria Wiącek a w kl IV Patryk Wiącek. W klasie III nagrody książkowe otrzymała Maria Pawlik, Martyna Bilman, Malwina Bilman i Katarzyna Dudzic. Z klasy II nagrody książkowe otrzymali: Julia Dziedzic, Katarzyna Kot, Łukasz Wiącek, Andżelika Kowalczyk, Franciszek Brożyna, Maciej Brożyna. W klasie I , „0” oraz w przedszkolu książki otrzymały wszystkie dzieci. Pani dyrektor wręczyła podziękowania rodzicom uczniów klasy VI. Na zakończenie p. dyrektor podziękowała pracownikom i rodzicom za całoroczną pracę a uczniom za osiągnięte wyniki i życzyła wszystkim zasłużonego odpoczynku. Po tej części uroczystości uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami i otrzymali świadectwa szkolne.

 

Zajęcia feryjne w SP w Hucie Podłysicy

Data

 

Rodzaj zajęć

Godziny zajęć

Klasy

Opiekunowie

18.01.2016

Zajęcia czytelnicze pt. „Ferie z książką”

 

9.00 – 12.00

I-VI

p. Małgorzata Drogosz

19.01.2016

Zajęcia bibułkarskie, plastyczne

 

9.00 – 12.00

I-VI

p. H. Suchenia,

p. B. Strzelecka

20.01.2016

Warsztaty „Pierwsza pomoc- na ratunek” prowadzone przez Spółdzielnię Socjalną

„ Pod Jodłami”

 

9.00 – 12.00

I-VI

p. H.Wiącek

p. W. Wiącek

21.01.2016

Zajęcia sportowe

 

9.00 – 12.00

I-VI

p. S. Satro

22.01.2016

Kino feryjne

 

9.00 – 12.00

I-VI

p. U. Wiące

 

Dzień Babci i Dziadka na Zabawie Choinkowej

W SP w Hucie Podłysicy

16 stycznia 2016 roku do naszej szkoły przybyły bardzo licznie babcie i dziadkowie, rodzice oraz dzieci i nauczyciele.

To był wyjątkowy dzień i podwójne święto – obchody Dnia Babci i Dziadka oraz Zabawa choinkowa.

O godzinie 12 na scenie stanęła grupa dzieci z przedszkola i klas 0 – III, które przygotowały panie” Katarzyna Szczepaniak i Henryka Wiącek. Dzieci zaprezentowały wzruszający i piękny montaż słowno – muzyczny. W prezencie upominkowym dla babć i dziadków zastały przedstawione Jasełka Bożonarodzeniowe, które były wystawione podczas wigilii szkolnej.

Po wspaniałych występach nastąpił czas zabawy. Babcie i dziadkowie zastały zaproszone na słodki poczęstunek, a dzieci i rodzice i wszyscy zebrani podczas całej kilkugodzinnej zabawy mogły częstować się przy „stole szwedzkim”. Smaczne potrawy zostały przygotowane przez rodziców. Zabawa taneczna była przeplatana konkursami, przygotowanymi przez kilka mam przebranych za: „ dobra wróżkę” oraz czarownice. Wśród zabaw był „taniec z miotła”. Kręcenie kołem „hula – hop” a następnie wybór królowej i króla balu. Wśród pięknie przebranych dzieci został wybrany król balu – Olivier Chojnacki z klasy I królowa balu – Kamila Synowiec z klasy „0”. Wszystkie zabawy i konkursy kończyły się wręczeniem nagród. Zabawa trwała do godziny 18.

                        
MOC ŻYCZEŃ

NAJPIĘKNIEJSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA WYPEŁNIONYCH ZAPACHEM ŚWIĄTECZNYCH WYPIEKÓW, NUTĄ WSPÓLNIE ŚPIEWANEJ KOLĘDY, CIEPŁEM KOCHAJĄCYCH SERC, BLISKOŚCIĄ., POKOJEM I RADOŚCIĄ...


W TEN SZCZEGÓLNY CZAS SKŁADA

                                                                      SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 


KOLĘDOWANIE KOŁA MAŁYCH GOSPOSI W KOŚCIELE W BIELINACH

3 stycznia 2016roku członkowie koła Małych Gosposi wraz z opiekunami P.Haliną Suchenią i P. Barbarą Strzelecką wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kościele Parafialnym w Bielinach. Dzieci zaśpiewały trzy kolędy: Lulajże Jezuniu,Gdy się Chrystus Rodzi i Gdy Śliczna Panna.Występ Koła Małych Gosposi bardzo sie podobał a dzieci otrzymały gromkie brawa.

 

             
WIGILIA SZKOLNA -18.12.2015

 

                                                            Kolędowanie  Koła Małych Gosposi

12 grudnia 2015 roku Koło Małych Gosposi  ze SP w Hucie Podłysicy wzięło udział w Świętokrzyskim  Festiwalu Kolęd i Pastorałek w hołdzie ks. Piotrowi Klimczykowi w Kielcach. Festiwal odbywał się w Zespole Szkół Katolickich. Dzieci przy własnym akompaniamencie akordeonu, saksofonu, skrzypiec, gitary i bębenka zaśpiewały dwie kolędy: „Lulaj że Jezuniu”  i „Gdy Się Chrystus rodzi”. Choć było trochę tremy zespół zaprezentował się wspaniale a był to ich pierwszy tak poważny występ poza szkołą i Gminą. W raz z dziećmi pojechali opiekunowie koła: p. dyrektor  Marzena Pindral,  p.Halina Suchenia i p. Barbara Strzelecka oraz rodzice. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzice uczniów za okazaną szkole pomoc.

         

                     ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

4 grudnia 2015 roku w SP w Hucie Podłysicy pojawił się wyczekiwany przez dzieci gość-Święty Mikołaj. Dzieci z przedszkola przygotowane przez p.Katarzynę Szczepaniak oraz z klas III przygotowane przez p. Barbarę Strzelecką zaprezentowały przepiękny program artystyczny o Mikołaju i dla Mikołaja. Nasz Mikołaj był bardzo wzruczony i z ochotą rozdawał później dzieciom słodkie prezenty. Ten dzień był dla wielu szczególnie najmłodszych dzieci ogromnym przeżyciem a spotkanie z Mikołajem na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.
 
12


                    MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA UCZNIÓW KLAS IV-VI

                     

4 grudnia uczniowie klas IV-VI wybrali się do kina „Helios” w Kielcach na film pt.: ”Bella i Sebastian”. Społeczność uczniowska niemal jednogłośnie zdecydowała, że tegoroczne mikołajki odbędą się inaczej niż w latach ubiegłych, a paczkę od Św. Mikołaja chętnie „wymienią” na kino. Wyjazd był wspaniałą alternatywą spędzenia czasu poza szkołą oraz integracji uczniów. Po strawie dla ducha nie zabrakło uczty dla ciała – czyli posiłku w restauracji, gdzie można było podzielić się wrażeniami po obejrzanym filmie.

 Wspólny wyjazd został zorganizowany przez panią Urszulę Wiącek. Opiekę nad uczniami sprawowały także panie Małgorzata Drogosz i Halina Suchenia. Wybór repertuaru okazał się trafny i wszyscy uśmiechnięci wrócili do domu.

 

Dziękujemy Święty Mikołaju J

 


Imieniny księdza Proboszcza

29 listopada 2015 roku Koło Małych Gosposi pod opieką pani Haliny Sucheni i pani Barbary Strzeleckiej wzięło udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji imienin księdza Proboszcza parafii  w Hucie Nowej. Zespół zaśpiewał i zagrał księdzu Andrzejowi Dudzicowi „życzymy, życzymy", „Sto lat” a uczniowie wyrecytowali wiersze i życzenia oraz wręczyli stroik świąteczny wykonany przez mamy dzieci z Huty Podłysicy.

 

 

Już za nami pierwszy etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych zorganizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach. Miło nam poinformować, że do II etapu zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły.

 Kinga Kopacz uczennica klasy VI weźmie udział w kolejnych zmaganiach konkursu humanistycznego oraz matematyczno - przyrodniczego. Uczennicę przygotowywały panie Małgorzata Drogosz, Barbara Strzelecka, Marzena Pindral, Wioleta Wiącek, Monika Prochoń i Halina Suchenia. Do II etapu konkursu języka angielskiego przystąpi uczennica klasy VI Aleksandra Wiącek pod opieką pani Urszuli Wiącek.

Trzymamy za dziewczynki kciuki na kolejnych etapach.

Pozostałym uczniom biorącym udział w kwalifikacjach gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszej wytrwałości w nauce.

Próbny sprawdzian szóstoklasistów

 26 listopada 2015 r. uczniowie klasy VI przystąpili do próbnego sprawdzianu po szkole podstawowej, opracowany przez wydawnictwo Nowa Era. Pierwsza cześć trwała 80 minut. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte z języka polskiego i matematyki. Po przerwie rozpoczęła się druga część sprawdzianu - z języka angielskiego.

Najważniejszymi celami płynącymi z tego przedstawienia było poznanie cech prawdziwej przyjaźni, budowanie więzi przyjaźni między uczniami, uwrażliwienie na wartość każdej osoby oraz budowanie postawy zrozumienia i otwartości na innych.

 


Przed Świętem Zmarłych


30 października
 uczniowie klas II, III i VI wraz z wychowawczyniami zapalili znicze pod pomnikiem pomordowanych  w czasie II Wojny Światowej  oraz pod pomnikiem  pamięci ofiar pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje w Hucie Szklanej. Po modlitwie i chwili zadumy uczniowie odczytali informacje, które przypominać mają pokoleniom ofiarę pacyfikacji mieszkańców wsi Huta Szklana oraz polskich żołnierzy zamordowanych wiosną 1940r. strzałem w tył głowy.

 W LESIE W HUCIE PODŁYSICY

27 października klasa O-I wraz z wychowawczynią panią Barbarą Strzelecką wybrała sie do pobliskiego lasu, gdzie wszyscy mogli podziwiać wspaniałe kolory jesieni. Wycieczka była udana, a dzieci zbierały kolorowe liście i bawiły się na leśnej polanie.


 

IV Gminny Konkurs "Na drodze ku wartościom z Janem Pawłem II" 

 27 października w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Bielinach miała miejsce IV edycja Konkursu Gminnego poświęconego osobie Jana Pawła II. Szkołę Podstawową w Hucie Podłysicy reprezentowały uczennice klasy VI: Kinga Kopacz i Aleksandra Wiącek, które w turnieju wiedzowym bardzo dobrze poradziły sobie z odpowiedziami na pytania i zajęły III miejsce. Rówież w konkursie palstycznym na temat "Osoba którą chcę w życiu naśladować" uczennica klasy VI Maria Wiącek otrzymała wyróżnienie, a w konkursie literackim na temat:"Jak rozumiesz słowo autorytet, kto jest dla ciebie w życiu autorytetem" uczeń klasy IV Patryk Wiącek zajął II miejsce. Do konkursów przygotowała uczniów katechetka pani Halina Suchenia. 

 ŚLUBOWANIE KLASY I

W dniu 23 października pierwszoklasiści z naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej, składając uroczyste ślubowanie. Uczniowie przyrzekali pilnie się uczyć, sumiennie wypełniać swoje szkolne obowiązki, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię klasy i szkoły, przynosić dumę rodzicom i nauczycielom i dbać o dobre imię swojej ojczyzny. Do społeczności uczniowskiej uczniów klasy I wprowadziły ich najstarsze koleżanki z klasy VI, które pięknie przywitały nowych uczniów i zapewniły ich o swojej opiece i pomocy. 
Blasku i powagi całej uroczystości dodawli zaproszeni goście: Wójt Gminy Bieliny pan Sławomir Kopacz, Przewodniczący Rady Gminy Bieliny pan Józef Gawęcki, radny wsi Huta Podłysica pan Krzysztof Pawlik, oraz dyrektor szkoły pani Marzena Pindral, wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, liczne zebrane grono uczniów oraz rodzice uczniów.
Akt pasowania na ucznia klasy I dokonali wspólnie pan Wójt Sławomir Kopacz i pani Dyrektor Marzena Pindral. Następnie uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyli wspólnie pan Przewodniczący Rady Gminy Józe Gawęcki i radny Huty Podłysicy pan Krzysztof Pawlik. Uczniowie otrzymali jeszcze upominki od swojej wychowawczyni oraz słodycze od pani Dyrektor i zaproszonych gości. Następnie wystąpili rodzice, którzy wręczyli swoim dzieciom pamiątkowe maskotki oraz podziękowali wszystkim za przybycie a dzieci obdarowały gości i nauczycieli pięknymi kwiatami.
Na zakończenie głos zabrali goście z gminy: pan Wójt Sławomir Kopacz, pan Przewodniczący Rady Gminy Józef Gawęcki i radny Huty Podłysicy Krzysztof Pawlik oraz pani Dyrektor Marzena Pindral. Po przemówieniach głos zabrała wychowawczyni klasy I, która przygotowała uroczystość ślubowania, pani Barbara Strzelecka. Wychowawczyni podziękowała wszystkim za obecność, rodzicom za pomoc a dzieciom klasy I za piękne recytacje i śpiewy. Po sesji zdjęciowej rodzice uczniów klasy I zaprosili wszystkich gości na słodki poczęstunek. Rodzice zakupili do szkoły piękne drzewka, które zostaną zasadzone przy placu zabaw.

 Do ślubowania klasy I przystąpili: Kinga Banowska, Mateusz Brożyna, Oliwia Brożyna, Karolina Chlewicka, Oliwia Chlewicka, Maciej Chlewicki, Oliwier Chojnacki, Bartosz Jabłoński, Amelia Pawlik, Gabriela Pawlik, Zuzanna Szczepaniak i Agata Tosnowiec.

 
12

 

Rajd edukacyjny "Puszcza Jodłowa"

W dniu 20 października uczniowie z naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Rajdzie Edukacyjnym "Puszcza Jodłowa". Tradycyjnie rajd odbywał się na szlaku niebieskim ze Świętej Katarzyny do Bodzentyna. Trasa była podzielona na etapy i po każdym z nich znajdowało się stanowisko, gdzie uczestnicy mieli do rozwiązania krótki test wiedzowy i grę dydaktyczną, za które zdobywali punkty. Po zakończeniu rajdu odbyło się ognisko integracyjne obok Dyrekcji ŚPN w Bodzentynie, w czasie którego zostały ogłoszone wyniki. Naszą szkołę reprezentowali : Bartosz Pawlik , Łukasz Lasak, Kinga Kopacz, Maria Wiącek pod opieką nauczyciela przyrody pani Haliny Sucheni. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i bardzo niewiele im brakowało by zająć miejsce na podium, lecz mimo to zgodnie przyznali, że taka forma konkursu to doskonały pomysł na zainteresowanie i zachęcenie dzieci do poznawania przyrody.