Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018

                     WAKACJE 2018

     Z okazji rozpoczęcia najmilszego czasu w ciągu roku WAKACJI 2018 - życzyę wszystkim pięknej, słonecznej pogody, udanych wyjazdów oraz mnóstwa przygód i dobrego humoru. Gratuluję uczniom wspaniałych wyników w nauce, a nauczycielom dziękuję za trud i poświęcenie włożone w pracę zawodową.                                                                                                                                  DYREKCJA SZKOŁY       

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w SP w Hucie Podłysicy

  22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolonego 2017/2018. O godzinie 8:00 dzieci, rodzice i nauczyciele uczestniczyli we Mszy Świętej w Kościele parafialnym w Hucie Nowej.
O godzinie 9:15 rozpoczęła się uroczystość w szkole, której przewodniczyła p. dyr. Marzena Pindral. Pani dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom z przedszkola i z klas 0-I nagrody książkowe. Klasa II otrzymała nagrody książkowe za wspaniałe wyniki w nauce. W klasie III nagrody książkowe za najlepsze wyniki otrzymały: Karolina Chlewicka, Zuzanna Szczepaniak, Gabriela Pawlik i Kinga Banowska. W klasach IV-VII nagrody otrzymali uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem. Rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. W klasie IV świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe otrzymali: Łukasz Wiącek, Katarzyna Kot, Julia Dziedzic, Franciszek Brożyna, Maciej Brożyna, Andżelika Kowalczyk . Z klasy V – Maria Pawlik. Z klasy VI: Patryk Gawęcki, Błażej Pawlik i Kevin Iwan, a z klasy VII – Maria Wiącek, Bartosz Pawlik, i Łukasz Lasak. Najlepszą uczennicą w klasach IV-VII została Maria Wiącek z klasy VII. Następnie p. dyr. M. Pindral wręczyła dyplomy za 100% frekwencję dla: Karoliny Chlewickiej z klasy III i Łukasza Lasaka z klasy VII. Na zakończenie dyplomy za wspaniałą pracę otrzymali członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz członkowie „Koła Małych Gosposi”.
  

Pani Marzena Pindral podziękowała serdecznie wszystkim dzieciom, którzy pomagali w szkole przez cały rok szkolny. Życzyła wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom udanego odpoczynku i miłych, zdrowych wakacji.
Po wspólnej uroczystości dzieci wraz z wychowawcami udały się do swoich klas gdzie otrzymały świadectwa.

  
 

Wyjazd do Parku Trampolin w Kielcach

         4 czerwca 2018 roku grupa prawie 40 dzieci z klas od I do VII ze Szkoły Podstawowej w  Hucie Podłysicy pojechała autokarem na „godzinne szaleństwa” w Parku Trampolin w Kielcach. Opiekunami grupy byli: p. Sebastian Satro, który zorganizował wyjazd i p. Barbara  Strzelecka.

 

Dzień Dziecka w Punkcie Przedszkolnym
 

         30 maja 2018 roku na dzieci z przedszkola czekało mnóstwo atrakcji zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Pierwszą z nich był przejazd meleksem ze szkoły do Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu. Tam dzieci mogły oglądać wystawę krajobrazu, roślin i zwierząt z terenu Parku oraz obejrzeć film o historii powstania Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Następnie maluchy udały się do „BabyJagowa” w Hucie Szklanej. Na miejscu czekała Baba Jaga, która pokazała dzieciom jaskinię zbója Madeja, domek Jasia i Małgosi, chatkę Baby Jagi, a najodważniejsi mogli przejść przez tunel strachu. Po obejrzeniu obiektów dzieci bawiły się na placu zabaw. Opiekunami wycieczki były Panie: Katarzyna Szczepaniak, Renata Jabłko, Karolina Kwiatek, Katarzyna Bilman, Katarzyna Róg, Zofia Wiącek, Maria Koziór, Martyna Iwan. Szczególne podziękowania kieruje w stronę Pani Katarzyny Bilman za pomoc w organizacji wyjazdu oraz Pani Katarzynie Kopacz za nieodpłatny przewóz meleksem.

 Katarzyna Szczepaniak

 
12
 
 

„Piknik Rodzinny” z okazji Dnia Rodziny w Szkole Podstawowej w Hucie Podłysicy

       20 maja 2018 r. w SP w Hucie Podłysicy odbył się „Piknik Rodzinny” zorganizowany przez Dyrektora, Grono Pedagogiczne  i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Hucie Podłysicy oraz Radnego, Sołtysa, Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich z Huty Podłysicy. Piknik skierowany był do wszystkich mieszkańców wsi Huta Podłysica. O godzinie 14.00 – dla bardzo licznie zebranych rodziców, dziadków i innych mieszkańców Huty Podłysicy, wystąpili na scenie uczniowie naszej szkoły. Dzieci z klasy „0”, klasy II-III oraz klasy starszych zaprezentowały wzruszające wiersze i piosenki skierowane dla mam i tatusiów z okazji zbliżających  się Świąt  Dnia  Mamy i Taty. Dzieci recytowały, śpiewały, grały na instrumentach i tańczyły. Przedstawienie zostało przygotowane przez p. Barbarę Strzelecką i p. Henrykę Wiącek. Po przedstawieniu głos zabrali przybyli goście: p. Wójt Sławomir Kopacz, Przewodniczący Rady Gminy p. Józef Gawęcki, Radny wsi Huta Podłysica p. Krzysztof Pawlik, Sołtys wsi p. Stanisław Kopacz. Wśród licznie zebranych gości był również ksiądz proboszcz Andrzej Dudzic.
       Po części artystycznej wszyscy przybyli goście, rodzice i dzieci udali się plac zabaw i boisko szkolne gdzie można było posilić się bigosem, pysznymi ciastami, wypić kawę, herbatę, zjeść watę  cukrową czy lody. Dzieci mogły bawić się na dmuchanej zjeżdżalni i na placu zabaw. Na festyn przybyły całe rodziny z malutkimi dziećmi. Wiele osób przyniosło ze sobą koce i pełne koszyki jedzenia, również kiełbaski, które można było upiec nad rozpalonym ogniskiem. Były zorganizowane konkursy, w których brali udział rodzice i dziećmi. Niektórzy grali w piłkę nożną. Zabawa trwała do godziny 20.00. Cały piknik był świetnie zorganizowany i przygotowany, przybyli goście mogli odpocząć, porozmawiać i obejrzeć występ. Do tego w tym dniu była piękna słoneczna pogoda co sprzyjało długiemu przebywaniu zebranym na Świerzym powietrzu.

 

                                    Przedszkolna akademia z okazji Dnia Mamy i Taty

             25 maja 2018 roku o godzinie 10.00 odbyła się w szkole Akademia z okazji Dnia Mamy i Taty, którą dla swych rodziców przygotowali najmłodsi uczniowie. Na przedstawienie przybyli zaproszeni rodzice oraz nauczyciele. Przedszkolaki indywidualnie i chóralnie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, wykonały taniec. Pola Kwiatek i Amelia Jaguś zaprezentowały krótką inscenizację pt. „Dwie mamy”. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom wykonane wcześniej upominki. Po przedstawieniu zaproszeni goście wraz z przedszkolakami zasiedli przy stole i mogli poczęstować się przyniesionymi smakołykami. Najmłodsi chętnie tańczyli i bawili się balonami.

Katarzyna Szczepaniak 
 

 
 

Wycieczka ogólnoszkolna do Kazimierza Dolnego

         25 maja 2018 roku chętne dzieci z klas I - VII pojechały na ogólnoszkolną wycieczkę do Kazimierza Dolnego. W czasie wycieczki dzieci zwiedzały: Rynek z renesansowymi kamienicami, Kościół Farny, ruiny zamku, spichlerze nad Wisłą, Wąwóz Krzemieniowy, basztę, Mały rynek z Synagogą. Było również wejście na Górę Trzech Krzyży i rejs statkiem po Wiśle. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele: p. dyr. Marzena Pindral, p. Barbara Strzelecka i p. Halina Suchenia. Było również szczeć mam, które pojechały ze swoimi dziećmi. Wycieczka odbyła się  z Biurem Podróży "FRANKOTRAVEL" p. Huberta Brożyny. Na wycieczce były obecne dzieci z Koła Małych Gosposi, które pojechały na nia za darmo. Pieniądze na tą wycieczkę jak i poprzednia do Jury Krakowsko – Częstochowskiej uzbierały podczas Dnia Kultury i Tradycji Gminy Bieliny prowadząc stoisko Koła oraz podczas Bożonarodzeniowego „Kolędowania” po wsi Huta Podłysica.

 
12

                            Przedszkolaki w TEATRZE LALKI I AKTORA "KUBUŚ"

       

       15 maja 2018 roku odbył się wyjazd do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”  i do bawialni „AQQ” w Kielcach. W wycieczce wzięły udział dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego. W teatrzyku uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Dwie wyspy”  na podstawie książki „Dwoje ludzi” autorstwa Iwony Chmielewskiej. „Dwie wyspy” to pełna ciepła i humoru opowieść o różnych odcieniach uczuć. Po spektaklu dzieci wraz z opiekunami przeszły spacerem do bawialni, gdzie mogły korzystać z jej atrakcji: skakać w basenie z kulkami, na trampolinie, zjeżdżać na zjeżdżalni, jeździć samochodami i wiele innych. Opiekunami były panie: Henryka Wiącek i Katarzyna Szczepaniak. W wycieczce wzięły również udział panie: Renata Jabłko, Katarzyna Jabłko, Katarzyna Róg, Katarzyna Bera, Marzena Agatowska, Sylwia Gawęcka i Małgorzata Iwan.              

   Katarzyna Szczepaniak